Przerażająca historia oparta na faktach

Rytuały egzorcyzmów są bardzo często wykorzystywane w wielu książkach z gatunku horroru. W tym przypadku mamy jednak do czynienia – według autorów – z literaturą faktu. Obecność. Historia opętania to kolejna relacja z pracy dwójki świeckich demonologów – Eda i Lorraine Warrenów. Z jakim zjawiskiem przyszło im zmierzyć się tym razem?

Dziwne zachowania i reakcje

Bill Ramsey jako dziecko dostawał nagłych ataków agresji. Te powtarzały się regularnie, jednak nikt nie potrafił rodzicom Billa odpowiedzieć na pytanie, skąd się wzięły. Po pewnym czasie agresywne zachowanie zniknęło. Chłopak dorósł, założył własną rodzinę, wiódł spokojne życie. Pewnego dnia bez jakiejkolwiek przyczyny znowu wpadł w szał. Zrozpaczony udał się po pomoc do małżeństwa Warrenów, którzy przy pomocy biskupa rozpoczęli egzorcyzmy.

Wymysł czy prawda?

Wydarzenia przedstawione w Obecności mogą wystraszyć nawet najbardziej odpornych czytelników. Grozy dodaje fakt, że według twórców zjawiska przedstawione w książce wydarzyły się naprawdę. Abstrahując od tego czy jest to prawda, czy jednak zgrabnie i sprytnie zakrojona fikcja, cała historia jako powieść grozy sprawdza się świetnie. Obecność. Historia opętania robi to, co ma robić – straszy, zadziwia, wywołuje niepokój i niepewność. Mamy wrażenie, że wokół bohaterów unosi się jakaś siła nieczysta, która tylko czeka na ich błąd. To książka dla tych, którzy lubią dramatyczne historie skąpane w atmosferze grozy. Lektura zawiera także dużo szczegółowych opisów i zdjęć z  faktycznej pracy małżeństwa Eda i Lorraine Warrenów. Pozycja idealna na jeden wieczór.

Obecność. Historia opętania to:

  • mroczna historia o opętaniu,
  • opis zdarzenia, z którym miało do czynienia małżeństwo Warrenów,
  • trzymająca w napięciu historia, której finału nie da się przewidzieć,
  • bestsellerowa seria książek (na jej podstawie powstały obecnie trzy części filmów kinowych),
  • przedstawienie demonologii z perspektywy niewierzącej pary.