“Obecność. Historia opętania”

Opętanie to coś, co dla całej rzeszy ludzi na naszej planecie jest tematem tabu. O opętaniach się nie mówi. Są złe, gorszące… To coś, co sprowadza między ludzi zło, a Ci którzy zostali opętaniem dotknięci to odmieńcy. Nie idąc jednak utartym schematem, że o tym się nie mówi, o opętaniu w swojej książce noszącej tytuł Obecność. Historia Opętania ze strony www.taniaksiazka.pl opowiedzieli Ed oraz Lorrain Warren. Lektura to prawdziwy majstersztyk!

To nie kolejna historia wyssana z palca

Autorzy wspomnianej powyżej książki, to jedni z najpopularniejszych badaczy wszelakich paranormalnych zjawisk. Mimo, iż wywołują oni wśród ludzi mieszane uczucia, książka o której mowa została wydana na podstawie autentycznych wydarzeń. Głównych bohaterem tego wydania jest Bill Ramsey. Na początku daje nam się poznać jako mały chłopie. Podczas zabawy w przydomowym ogrodzie chłopca przeszywa przenikliwy chłód, a nos wypełnia ostry, nieprzyjemny zapach. Po tym incydencie, zaczyna zachowywać niezrozumiale agresywnie, lecz ta agresja przemija i wszystko wraca na dawne tory. Do czasu..

Powrót do przeszłości


Zycie naszego bohatera płynęło spokojnie przez wiele lat. Nic nie wskazywało na to, że doświadczenie dziwnej agresji z dzieciństwa może powrócić. Stało się jednak inaczej. Dorosły już Bill zaczyna zachowywać się niebywale agresywnie, warczy niczym zwierzę, zmienia się jego ogólna postawa ciała, miewa okrutne koszmary. Wszystko zaczyna wskazywać na opętanie, a po wielu badaniach i przeprowadzonych egzorcyzmach, okazuje się że to wyjątkowo nietypowy przypadek jeśli chodzi o opętanie.

Jak widać, takie przypadki mają miejsce wśród nas, chodź na co dzień nie mamy o tym zielonego pojęcia. Dla wielu czytelników jest to zwykła literacka fikcja, dla innych wydanie budzące masę kontrowersji. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że takowe zjawiska pojawiają się na świecie i to w dużym stopniu. Książka jest godna polecenia i na prawdę godna poświęcenia choć odrobiny uwagi.